Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Maszk nélkül érkeztek, és kommandósok kísérték péntek reggel a Pest Megyei Bíróságra a romagyilkosságok elkövetésével vádolt négy férfit. Az első tárgyalási napon ismertetik a vádiratot, valamint a per további ütemezését.
Pénteken reggel kezdődött a Pest Megyei Bíróságon a 2008 és 2009 közötti romagyilkosságok elkövetésével vádolt négy férfi pere. A vádlottak maszk nélkül jelentek meg, és kommandósok kísérték őket, a tárgyalóteremben fegyveres őr felügyel a rendre. A pert hatalmas érdeklődés övezi, és rendkívül szigorú biztonsági intézkedések mellett bonyolítják azt le.
Három vádlottat - K. Árpádot, K. Istvánt és P. Zsoltot - társtettesként, sok ember életét veszélyeztetve, részben 14 év alatti személy sérelmére, előre kitervelten, aljas indokból, több emberen elkövetett emberöléssel, csoportos fegyveres rablással és lőfegyverrel és lőszerrel való visszaéléssel vádolják. K. Árpádot ezenkívül foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetéssel is vádolják a debreceni, menekülttáborra leadott lövések miatt, írja az Origo.
FRISSÍTÉS: Elégedetlenek a romagyilkosságok áldozatainak hozzátartozói a vádirattal: azt kifogásolták, hogy a dokumentum nem foglalkozik azzal a kérdéssel, honnan lehetett pénzük a drága felszerelésekre és a támadásokra az ügy vádlottainak.
Miszori László bíró felhívta a figyelmet, a teremben nem maradhat tanúként megidézett személy. Ekkor néhányan elhagyták a tárgyalótermet, ám a bíró megjegyezte, nem éri retorzió azt, aki jóhiszeműen bent marad.
A szünet elrendelésekor a távozó hallgatóságból páran gyilkosozni és patkányozni kezdték a vádlottakat. P. Zsolt harmadrendű vádlott, aki tarkóján 88-as számot ábrázoló tetoválást hord, amely a bőrfejűeknél a Heil Hitler köszöntést jelképezi, mosolyogva jött vissza a tárgyalóterembe, majd panasszal élt Miszori László tanácsvezető bírónál, mondván, a hallgatóságból a szünet elrendelésekor valaki cigánygyilkosnak nevezte, és megfenyegette.
A bíró rendre utasította a hallgatóságot. Szünet után az ügyész tovább olvasta a vádiratot.